Topic: Jaki ciśnieniomierz automatyczny wybrać?

Szukałem pomysłu na prezent dla mamy i pomyślałem o ciśniomierzu. Niestety w ogóle się na tym nie znam i nei wiem co wybrac. Moze cos doradzicie?

Re: Jaki ciśnieniomierz automatyczny wybrać?

ile chcesz na to wydać?

tak około 100zł

no to w grę wchodza praktycznie tylko ciśnieniomierze nadgarstkowe, naramienne, zwłaszcza lepszych marek są zwykle sporo droższe. Szczerze to jednak radziłbym sie zastanowic, czy nie warto troszkę dołożyć i jednak nie kupic ciśnieniomierza naramiennego.

a jaka różnica czy nadgarstkowy czy naramienny?

naramienne są dokładniejsze, ale markowy cisnienimoierz nadgarstkowy tez nie bedzie złym wyborem, jak juz go kupisz to powiedz mamie zeby poszla z nim do przychodni i porowala wynik pomiaru z tego ciśnieniomierza, z wynikiem pomiar z ciśnieniomierza medycznego, bedzie wiadomo czy jest dokładny

polecam ciśnieniomierz Omron, są nie do zdarcia no i są bardzo dokładne

dzieki za sugestie

Sprawdz sobie ten adres https://www.aptekamini.pl/category/sprzet-medyczny-cisnieniomierze. W tej aptece internetowej jest bardzo duży wybór, jeśli chodzi o różne akcesoria medyczne. Jak będziesz już wybierał konkretny ciśnieniomierz automatyczny to jeszcze sprawdź jaki ma obwód mankietu. W przypadku ciśnieniomierzy nadgarstkowych to nie problem, ale przy tych naramiennych ma to duże znaczenie. Niektóre modele mogą miec po prostu zbyt maly albo za duzy mankiet.

też radzę kupić coś lepsze, a już najlepiej właśnie ciśnieniomierz naramienny. Ja miałam juz kilka tanich ciśnieniomierzy i wsyztskie były zawodne. Teraz tez szukuje się, żeby kupić cos lepszego. Tak za 150-200 zł można już kupić profesjonalny ciśnieniomierz automatyczny, takze lepiej dołożyc i kupic cos dobrego niz robic tak jak ja wczesniej i wydac tyle samo na szrot.

Mogę tylko potwierdzić, że ta Apteka Mini ma faktycznie duży wybór niedrogiego sprzętu medycznego. Jak szukałem termometru cyfrowego, u nich znalazłem najtańszy.

Ok, to już wiem co i gdzie szukać. Dzięki!