Topic: Nauka programowania dla dzieci – uważacie, że to jest dobry pomysł?

Ostatnio mój kolega z Poznania opowiadał mi, że do szkoły jego synka przyjechała specjalna grupa przeprowadzająca zajęcia i warsztaty dla dzieci. Co uważacie o takich innowacyjnych atrakcjach dla dzieci? Jeśli dobrze pamiętam, ja jako dziecko jeździłem ze szkołą na przykład do zoo, albo do muzeum. Nawet jakichś większych wycieczek do innych miast były niedozwolone. Spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Re: Nauka programowania dla dzieci – uważacie, że to jest dobry pomysł?

Ta oferta brzmi znajomo. Zdaje się, że współpracowałem z tymi samymi ludźmi. Twój kolega pewnie nie sprecyzował, ale zajęcia z programowania organizowane są dla dzieci w wieku jedenastu lat i starszych, więc nie są to już takie małe dzieciaki.

Sądzę, że to jest świetny pomysł. Dzieci są z natury ciekawe, dlatego warto im pokazywać rzeczy zupełnie dla nich nowe. Jestem przekonana, że uczestnicy kursu słuchali prowadzących z wielkim zainteresowaniem.

Sama wysłałabym swoje dziecko na taki kurs! To bardzo rozwijające.

W szkole, w której uczy się mój syn też odbywała się nauka programowania dla dzieci. Uważam, ze to bardzo postępowe, a zajęcia zrobione są tak ciekawie, że ja sama żałuję, iż nie miałam takich ciekawych atrakcji, gdy byłam uczniem. Na stronie internetowej: http://go4robot.pl/oferta/warsztaty/nau … ramowania/ można zobaczyć, jak wyglądają takie zajęcia i dopiero wtedy wydać osąd. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę!