Topic: Jak chronić domek letniskowy przed włamywaczami?

Kupiłem nieduży domek letniskowy w okolicach Szczecina i w związku z tym, że nie ma mnie na miejscu przez wiekszą część roku, chciałbym go jakoś przyzwoicie zabezpieczyć. Troszke kasy włożyłem w remont i teraz szkoda by mi było, żeby to wszystko poszło na marne. Najbardziej obawiam się bezdomnych i innych takich lazików, bo cennych rzeczy w domu nie ma, prawdziwy zlodziej nie ma tam czego szukac.

Re: Jak chronić domek letniskowy przed włamywaczami?

Co ci mozna doradzic? Najlepiej podpisz jakas umowe z firma ochroniarska, załoza ci alarm i bedziesz spal spokojnie. A pozatym pomyslalbym o wykupieniu jakiegos dobrego ubezpieczenia. Przed lajzami i tak sie nie ochronisz chosbys stawal na zesach.

No może i się nie ochronisz, ale chyba można ich jakoś zniechęcić.

walnij sobie pancerne drzwi kraty w oknach i dwumetrowe ogrodzenie pod napięciem moze zrezygnuja;)

Duzo ludzi, którzy mają takie domki, kupuje sobie antywłamaniowe żaluzje, albo jakies rolety zewnętrzne, coś takiego jak to http://fabrollo.pl/rolety-zewnetrzne/. Może takie zabezpieczenia nie daja stu procentowej gwarancji ochrony domu, ale skutecznie zniechęcają do włamania, zwłaszcza takich drobnych włóczęgów, którzy szukają łatwego lupu. Możesz sobie wybrac rolety obsługiwane recznie lub elektrycznie, z włącznika albo z pilota. Te pierwsze na pewno są tańsze, te drugie droższe, ale wygodniejsze w użytkowaniu.

Bez przesady, kraty w oknach to totalne nieporozumienie w domku letniskowym. Rolety jeszcze rozumiem, ale kraty... Tak poza tym dobre drzwi nie zaszkodzą i jakiś alarm też by się przydał.

Najlepiej dogadac się z jakiś sąsiadem, żeby miał oko na domek, a jak nie to tak jak ludzie pisali już wcześniej. Alarm i umowa z firmą ochroniarską, a do tego zabezpieczenia bierne, czyli antywłamaniowe żaluzje i solidne drzwi.

Jak byś zdecydował się na rolety, to nie oszczedzaj i nie bierz tych obsługiwanych recznie, bo szkoda na nie kasy. Od razu bierz jakies automatyczne na pilota.