Topic: Jak poradzić sobie z dzieckiem które bije innych?

Dowiedziałam się ostatnio od wychowawczyni mojego dziecka, że dosyć mocno tłucze inne dzieci. Nie jestem zdania ze dziecko powinno byc jak cien i wiecznie uwazac zeby nikomu nie nastapic na odcisk, ale powoli wymyka sie to spod kontroli bo historie które słyszałam aż wstyd mi tu powtarzać. W dodatku obawiam sie ze w przyszlosci moze to przerodzic sie w cos powaznego wiec musze zaczac dzialac, ale nie wiem co mam robic. Od czego zacząć?

Re: Jak poradzić sobie z dzieckiem które bije innych?

Byłem ostatnio na bardzo ciekawym szkoleniu dla lekarzy psychologii w Poznaniu i poznałem kilka przydatnych technik. Dotychczas myslalem ze z dziecmi trzeba postepowac troche na zasadzie odruchów warunkowych, nagradzania i karania i tym podobnych archaicznych metod, ale okazuje sie ze osoby stosujace dialog osiagaja o wiele lepsze rezultaty. Dzieci rozumieja wiecej niz nam sie wydaje a ich dzialania sa niekiedy bardzo gleboko umotywowane, wiec polecam rozmawiac. Duzo i szczerze wytwarzajac prawdziwe porozumienie.

Jeśli odbyłeś dobry kurs pedagogiczny Poznań ma najlepszy w kraju ośrodek wiec chyba wiem gdzie byłeś – u pana Jacka Kielin który jest świetnym szkoleniowcem i terapeutą. Widziałam efekty jego pracy i chciałabym kiedyś dojść do takiego poziomu. Ten człowiek ma naprawdę takie doświadczenie ze az czuje sie spieta kiedy zdarzy nam sie porozmawiać tongue

Właśnie tam byłem! To był mój pierwszy raz ale doświadczenia mam jak najbardziej pozytywne. Jacek Kielin na mnie również zrobił bardzo pozytywne wrażenie nie tylko jako lekarz ale także jako osoba. Na pewno można się od niego wiele nauczyć.