Topic: Certyfikaty biznesowe z języka angielskiego

Cześć wam. Pracując w dość dużej firmie w Wielkiej Brytanii już niemal 5 lat, pomyślałem o tym by starać się o awans. Wiem, że warto by przedstawić dokumenty poświadczające moje umiejętności językowe aby skutecznie komunikować się w zespole bo chciałbym wystartować na Managera. Czy możecie przybliżyć nieco temat egzaminów SEFIC? Wiem, że dotyczą właśnie języka biznesowego.

Re: Certyfikaty biznesowe z języka angielskiego

SEFIC jest akronimem od Spoken English for Industry and Commerce. SEFIC to kwalifikacje z LCCI - London Chamber of Commerce and Industry. LCCI International Qualifications w SEFIC są zaprojektowane tak, aby pomóc uczącym się (których angielski nie jest językiem rodzimym) rozwinąć swoją znajomość języka angielskiego, umiejętności mówienia i słuchania, aby zrozumieć język pracy lub informacje związane z działalnością gospodarczą, a także wszelkie teksty pisane w języku angielskim, począwszy od prostych, aż po bardzo zróżnicowane.

Kolega wyżej nie wspomniał jeszcze o poziomach więc uzupełnię temat. Zdawałem niedawno egzamin Cambridge English oraz właśnie SEFIC. Egzamin SEFIC jest dostępny w 5 różnych poziomach:
Preliminary - mierzy zdolność do przetrwania w środowisku anglojęzycznym, umiejętność porozumiewania się w codziennych sytuacjach.
First - wymagany do wypełnienia podstawowych zadań w miejscu pracy.
Second - służy codziennej komunikacji z native-speakerami w różnych sytuacjach związanych w swerze profesjonalistów. Certyfikat tego poziomu może pomóc dostać pracę za granicą w takich dziedzinach jak produkcja, rodzinny biznes, hotel, firmy wycieczkowe.
Third - dotyczy swobodnej komunikacji w różnych dziedzinach takich jak zarządzanie, marketing, handel, logistyka itp.
Fourth - to już zaawansowane umiejętności komunikacyjne, przemowy na spotkaniach, dyskusje zawodowe. Jeśli pomyślnie zdasz egzamin na poziomie Third lub Fourth poziomie, możesz skutecznie działać jako Manager.

Hejka. Przygotowywać się lub chociaż zorientować się jak wyglądają takie testy możesz przeglądając zeszłoroczne testy. Testy z lat ubiegłych możesz w razie czego pobrać ze strony internetowej Pearson.

Dzięki wam wszystkim. Prześledziłem cały temat i poszukałem również w innych źródłach. Mam już to czego szukałem.