Topic: Czym przyciemnić szyby w ogrodzie zimowym?

Dzień dobry. Szukam rozwiązania do ogrodu zimowego przy domu. Mamy takie małe całkiem przeszklone - włącznie z dachem - pomieszczenie, gdzie trzymamy rośliny, jest kanapa do posiedzenia itd. Taki kąt rekreacyjny. Problem w tym, że latem, kiedy świeci słońce robi się tam strasznie gorąco, nawet przy uchylonym oknie. Generalnie wiem, że oto chodzi w ogrodach zimowych, ale chcielibyśmy też z tego pomieszczenia swobodnie korzystać latem. Zastanawiałam się, czy można by chociaż jakość zasłonić te górne szyby, które tworzą dach?

Re: Czym przyciemnić szyby w ogrodzie zimowym?

Cześć. Bardzo fajne są do tego folie przeciwsłoneczne. Taką folię możesz dostać o różnym stopniu odbijania światła i dobrać taką, która ci najlepiej pasuje. Może nawet nakleić taką, która całkiem ci zasłoni szybę.

Re: Czym przyciemnić szyby w ogrodzie zimowym?

Takiej bym raczej nie chciała, bo nie chcę tracić widoku na niebo smile. Raczej wolałabym coś takiego, czego nie było by widać, a co spowoduje, że pomieszczenie nie będzie się nagrzewać.

Re: Czym przyciemnić szyby w ogrodzie zimowym?

Taka folia na różnym poziomie przyciemnianie szyb, a jednocześnie niczego nie zasłania. Są też takie z efektem lustra weneckiego, które dodatkowo powodują, że nie można zajrzeć do środka pomieszczenia.

Re: Czym przyciemnić szyby w ogrodzie zimowym?

Jeśli rzeczywiście nie zasłania widoku, to brzmi to bardzo fajnie.