Topic: Czym przyciemnić szyby w ogrodzie zimowym?

Dzień dobry. Szukam rozwiązania do ogrodu zimowego przy domu. Mamy takie małe całkiem przeszklone - włącznie z dachem - pomieszczenie, gdzie trzymamy rośliny, jest kanapa do posiedzenia itd. Taki kąt rekreacyjny. Problem w tym, że latem, kiedy świeci słońce robi się tam strasznie gorąco, nawet przy uchylonym oknie. Generalnie wiem, że oto chodzi w ogrodach zimowych, ale chcielibyśmy też z tego pomieszczenia swobodnie korzystać latem. Zastanawiałam się, czy można by chociaż jakość zasłonić te górne szyby, które tworzą dach?

Re: Czym przyciemnić szyby w ogrodzie zimowym?

Cześć. Bardzo fajne są do tego folie przeciwsłoneczne. Taką folię możesz dostać o różnym stopniu odbijania światła i dobrać taką, która ci najlepiej pasuje. Może nawet nakleić taką, która całkiem ci zasłoni szybę.

Takiej bym raczej nie chciała, bo nie chcę tracić widoku na niebo smile. Raczej wolałabym coś takiego, czego nie było by widać, a co spowoduje, że pomieszczenie nie będzie się nagrzewać.

Taka folia na różnym poziomie przyciemnianie szyb, a jednocześnie niczego nie zasłania. Są też takie z efektem lustra weneckiego, które dodatkowo powodują, że nie można zajrzeć do środka pomieszczenia.

Jeśli rzeczywiście nie zasłania widoku, to brzmi to bardzo fajnie.