Topic: Certyfikaty biznesowe z języka angielskiego

Cześć wam. Pracując w dość dużej firmie w Wielkiej Brytanii już niemal 5 lat, pomyślałem o tym by starać się o awans. Wiem, że warto by przedstawić dokumenty poświadczające moje umiejętności językowe aby skutecznie komunikować się w zespole bo chciałbym wystartować na Managera. Czy możecie przybliżyć nieco temat egzaminów SEFIC? Wiem, że dotyczą właśnie języka biznesowego.

Re: Certyfikaty biznesowe z języka angielskiego

SEFIC jest akronimem od Spoken English for Industry and Commerce. SEFIC to kwalifikacje z LCCI - London Chamber of Commerce and Industry. LCCI International Qualifications w SEFIC są zaprojektowane tak, aby pomóc uczącym się (których angielski nie jest językiem rodzimym) rozwinąć swoją znajomość języka angielskiego, umiejętności mówienia i słuchania, aby zrozumieć język pracy lub informacje związane z działalnością gospodarczą, a także wszelkie teksty pisane w języku angielskim, począwszy od prostych, aż po bardzo zróżnicowane.

Re: Certyfikaty biznesowe z języka angielskiego

Kolega wyżej nie wspomniał jeszcze o poziomach więc uzupełnię temat. Zdawałem niedawno egzamin Cambridge English oraz właśnie SEFIC. Egzamin SEFIC jest dostępny w 5 różnych poziomach:
Preliminary - mierzy zdolność do przetrwania w środowisku anglojęzycznym, umiejętność porozumiewania się w codziennych sytuacjach.
First - wymagany do wypełnienia podstawowych zadań w miejscu pracy.
Second - służy codziennej komunikacji z native-speakerami w różnych sytuacjach związanych w swerze profesjonalistów. Certyfikat tego poziomu może pomóc dostać pracę za granicą w takich dziedzinach jak produkcja, rodzinny biznes, hotel, firmy wycieczkowe.
Third - dotyczy swobodnej komunikacji w różnych dziedzinach takich jak zarządzanie, marketing, handel, logistyka itp.
Fourth - to już zaawansowane umiejętności komunikacyjne, przemowy na spotkaniach, dyskusje zawodowe. Jeśli pomyślnie zdasz egzamin na poziomie Third lub Fourth poziomie, możesz skutecznie działać jako Manager.

Re: Certyfikaty biznesowe z języka angielskiego

Hejka. Przygotowywać się lub chociaż zorientować się jak wyglądają takie testy możesz przeglądając zeszłoroczne testy. Testy z lat ubiegłych możesz w razie czego pobrać ze strony internetowej Pearson.

Re: Certyfikaty biznesowe z języka angielskiego

Dzięki wam wszystkim. Prześledziłem cały temat i poszukałem również w innych źródłach. Mam już to czego szukałem.